5ος Πανελλήνιος Διαγωνισμός Εκπαιδευτικής Ρομποτικής WRO

Για το διαγωνισμό...

O WRO (World Robotics Olympiad) είναι ένας Παγκόσμιος Διαγωνισμός Εκπαιδευτικής Ρομποτικής και τεχνολογίας, με συμμετοχή χιλιάδων μαθητών κυρίως, αλλά και φοιτητών από όλες τις χώρες του κόσμου. Τα κράτη που ενδιαφέρονται να συμμετάσχουν στον παγκόσμιο διαγωνισμό πρέπει να οργανώνουν πρώτα έναν αντίστοιχο εθνικό διαγωνισμό. Η Ελλάδα είναι μέλος του WRO από το 2009.

1ος Πανελλήνιος Διαγωνισμός Εκπαιδευτικής Ρομποτικής WROΗ κάθε ομάδα που θα συμμετάσχει στο διαγωνισμό θα εκπροσωπείται από μια ομάδα 2 έως 3 μαθητών και ένας προπονητής. Οι νικήτριες ομάδες θα εκπροσωπήσουν τη χώρα μας στον παγκόσμιο διαγωνισμό με τα έξοδα μετακίνησης και διαμονής πληρωμένα.

Σχετικά με τη δομή και το χρονοδιάγραμμα του διαγωνισμού:

Για τη δήλωση συμμετοχής, τις λεπτομέρειες των κανόνων συμμετοχής, την περιγραφή των αποστολών της κάθε ηλικιακής κατηγορίας, το σχετικό forum ενημέρωσης, και άλλες πληροφορίες:

URLs:

World Robotics Olympiad

Θέματα διαγωνισμού

3ος Πανελλήνιος Διαγωνισμός Εκπαιδευτικής Ρομποτικής WRO (2009-10)

2ος Πανελλήνιος Διαγωνισμός Εκπαιδευτικής Ρομποτικής WRO (2009-10)

1ος Πανελλήνιος Διαγωνισμός Εκπαιδευτικής Ρομποτικής WRO (2008-09)

Σχετικά θέματα: